ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

ZPUE w projekcie związanym z magazynowaniem energii
25.07.2017r. 14:23

Energia na ...wirującym talerzu! ZPUE w projekcie holenderskiej firmy S4Energy - specjalizującej się w technologiach do magazynowania energii.
Magazynowanie energii tylko w bateriach to już przeszłość. Nowoczesne, odkrywcze rozwiązania tworzą się na naszych oczach. ZPUE w tym uczestniczy, czego przykładem jest współpraca z holenderską Firmą S4Energy.

- Nasze stacje kontenerowe, które będą działać w tym niezwykłym projekcie właśnie trafiły do naszego holenderskiego partnera - podkreśla Wacław Zając, dyrektor eksportu na kraje Europy Zachodniej w ZPUE S.A.

Ten projekt to Kinex Energy Storage, polega na zamianie energii elektrycznej w energię kinetyczną i odwrotnie. Wszystko to dzięki wirującym, pięciotonowym stalowym talerzom - flywheel!


Jedna z kontenerowych stacji ZPUE w drodze do Holandii

Stacje z ZPUE będą w tym systemie dostarczać i odbierać energię elektryczną, podstawą jest zatem ich niezawodność i zapewnienie ciągłości zasilania. - Kontakt z formą S4Energy nawiązaliśmy na tegorocznych targach Hannover Messe, gdzie wystawialiśmy się już po raz trzeci- dodaje dyrektor Zając.
ZPUE
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Kuba 26.07.2017r. 10:28
Nawet fajny pomysł.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE