ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Miasto przyszłości - wszystkie rachunki odczytamy w aplikacji
29.05.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Premiera na rynku smartfonów uruchomiła nieskończoną liczbę aplikacji do różnorodnych zastosowań. Nic więc dziwnego że koncerny energetyczne i gazowe prześcigają się w zakresie dedykowanych aplikacji dla klientów ułatwiających odczyt jak i kontrolę zużycia mediów. Komfort, bezpieczeństwo, wygoda - to tylko niektóre argumenty przedstawiane przez branżę.


PGNiG liderem
Niewątpliwie liderem w tym zakresie jest PGNiG Obrót Detaliczny którego cyfrowe rozwiązania ustanawiają liczbowe rekordy. Aplikacja mobilna PGNiG cieszy się dużą popularnością klientów i jest jedną z najlepiej ocenianych i najchętniej pobieranych w branży energetycznej w Polsce. Na koniec grudnia 2020 roku została pobrana ponad 1,6 mln razy co oznacza wzrost aż o 124 % w stosunku do 2019 roku. Co ciekawe, coraz więcej klientów za jej pośrednictwem zgłasza stan licznika i dokonuje płatności on-line za dostarczony gaz i energię elektryczną.

Szczególnie zauważalne zainteresowanie elektronicznymi kanałami obsługi PGNiG było widoczne w 2020 roku. Z powodu obostrzeń epidemicznych zostały czasowo zamknięte punkty obsługi klienta. Wówczas całość usług przeniosła się w większości do internetu. Kolejne miesiące pokazały, że znaczna część klientów została z PGNiG online korzystając z nowych funkcjonalności.

Wszystkie rachunki w jednym miejscu
Wychodząc naprzeciw wymagających ale i coraz lepiej zinformatyzowanych klientów, dużą popularnością cieszą się aplikacje dzięki którym w szybki i sprytny sposób dokonamy płatności za media od wielu dostawców. Zebranie i uporządkowanie wydatków w jednym miejscu, pozwala nam w ciągu kilku sekund dokonać płatności gdzie i kiedy tylko chcemy. Do takiej propozycji konsolidacji dołączyła już część polskich producentów i dystrybutorów energii i gazu m.in. Energa, Enea, Tauron Dystrybucja, PGNiG, Gaspol.

Czy warto?
Działania związane z cyfrową transformacją są coraz częściej priorytetem sektora energetycznego. Konkretne liczby pokazują jak duża jest skala zapotrzebowania na nowe, innowacyjne oraz przede wszystkim zdalne kanały dostępu i kontaktu. Dla klientów to niewątpliwie wygoda i oszczędność czasu, zaś dla spółek i firm dbałość o środowisko i optymalizacja kosztów. Dlaczego warto korzystać z dedykowanych aplikacji?

- przede wszystkim aby kontrolować wydatki. Dzięki aplikacjom możemy sprawdzić np. ile prądu zużyliśmy w trakcie jednej doby. Ponadto korzystając z aplikacji możemy m.in. przesłać wniosek o zwrot nadpłaty lub dokonać symulacji rachunku na podstawie podanego stanu zużycia gazomierza lub licznika energii elektrycznej.
- korzystanie z aplikacji umożliwia nam nieograniczony dostęp do informacji na temat zawartej umowy. Ponadto możemy mieć wgląd w archiwalne rozliczenia oraz dokonać zmiany nowej grupy taryfowej.
- tworzone aplikacje pozwalają w sposób intuicyjny i ukierunkowany znaleźć to czego szukamy i sprawdzić wybrane informacje przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa naszych danych.

Przypisy:
https://pgnig.pl/aktualnosci/-/news-list/id/cyfrowe-kanaly-pgnig-bija-kolejne-rekordy-/newsGroupId/10184?changeYear=2020¤tPage=3
https://pago.app/pl/

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu
FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 09.06.2021r. 15:56
a za co rachunki?
czy nie będzie wszystko za darmo?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE