ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.01.2019r. 17:41

Dzisiejszy "Puls Biznesu" poinformował o zainteresowaniu Taurona wykorzystaniem technologii blockchain w elektromobilności. Tauron, podobnie jak inne europejskie koncerny energetyczne, rzeczywiście od ponad roku prowadzi analizy dotyczące możliwości i potencjału wykorzystania tej technologii w swojej działalności. Z zadowoleniem przyjęliśmy więc zainteresowanie mediów tym tematem.
25.01.2019r. 05:44

Tauron wybrał firmę, która pomoże mu zbudować system rozliczeń w ramach usługi ładowania aut elektrycznych bazujący na technologii blockchain - poinformował "Puls Biznesu"
29.11.2018r. 11:46

Wiceprezes grupy Tauron Jarosław Broda powiedział podczas konferencji "Współpraca konwencjonalnych źródeł wytwórczych i wielkoskalowe OZE" , że po 2020 roku wiele jednostek wytwarzających energię będzie wymagać modernizacji, aby pozostały efektywne. Jego zdaniem modernizację uda się zrealizować dzięki przychodom z rynku mocy - czytamy w BiznesAlert.pl.
04.10.2018r. 15:05

Agencja Rozwoju Przemysłu oraz PGE Nowa Energia, spółka należąca do Grupy Kapitałowej PGE, zaprosiły do wzięcia udziału w 17. edycji konkursu ARP Innovation Pitch. Tegoroczna edycja konkursu skierowana jest do osób, które mają pomysł na innowacyjne rozwiązania z obszaru działalności Grupy PGE.
05.09.2018r. 15:23

W ciągu pięciu lat wspólny fundusz PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Polskiego Funduszu Rozwoju i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zainwestuje łącznie 100 mln zł w najbardziej innowacyjne start-upy. Na celownik bierze projekty m.in. z obszaru Przemysłu 4.0, digitalizacji, magazynowania energii, elektromobilności, cyfryzacji kontaktu z klientem czy big data.
19.07.2018r. 06:11

PGE uruchamia fundusz inwestycyjny Energy Research Capital, który będzie szukał dla koncernu innowacji między innymi z sektora internetu rzeczy i elektromobilności - czytamy w "Rzeczpospolitej".
16.05.2018r. 07:52

Digitalizacja, decentralizacja i dekarbonizacja - to trendy, które w najbliższych latach zdominują energetykę. Nowe technologie będą mieć w każdym z nich znaczący udział - zarówno w budowaniu rozproszonej energetyki, jak i odchodzeniu od węgla. Istotnym wyzwaniem dla UE będzie walka z zanieczyszczeniami powietrza. Muszą się w nią zaangażować przede wszystkim konsumenci energii - wymaga ona zmiany paliw stosowanych do ogrzewania domów i sposobu korzystania z transportu - podkreślają eksperci InnoEnergy.
29.03.2018r. 06:17

Na temat zawartego niedawno porozumienie pomiędzy Massachusetts Institute of Technology (MIT) i firmą Commonwealth Fusion Systems (CFS) w sprawie prac nad stworzeniem prototypu elektrowni termojądrowej - pisze "Rzeczpospolita".
27.03.2018r. 15:56

Należąca do grupy Jastrzębskiej Spółki Węglowej spółka JSW Innowacje będzie współtworzyć projekt organizacji przestrzeni powietrznej dla dronów w ramach europejskiego programu U-Space. Pierwsze w Polsce badania w tym zakresie będą prowadzone na terenie jednej ze śląskich kopalń.
21.03.2018r. 13:01

Należąca do Grupy JSW spółka JSW Innowacje przystąpiła do technologicznego programu renomowanej izraelskiej uczelni Technion w Hajfie - podała w środę Jastrzębska Spółka Węglowa.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE