ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rekordowa liczba start-upów w programie akceleracyjnym z udziałem Anwilu z Grupy Orlen
05.06.2021r. 16:00

Redakcja CIRE
Rekordowa liczba blisko 250 start-upów z 23 krajów zgłosiła się do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE Spring Edition 2021, którego uczestnikiem, jako odbiorca technologii, jest Anwil z Grupy Orlen. Zakończenie oceny aplikacji planowane jest na koniec czerwca - podała spółka.
Informując o przebiegu aplikacji w programie akceleracyjnym, Anwil podkreślił, że "poszukiwanie innowacji i rozwijanie współpracy ze start-upami konsekwentnie wpisuje się w działania Grupy Orlen, związane z realizacją strategii Orlen 2030".

"Rekordowa liczba zgłoszeń młodych technologicznych start-upów wpłynęła w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE Spring Edition 2021, którego uczestnikiem - jako odbiorca technologii - jest Anwil, spółka z Grupy Orlen" - przekazano w komunikacie. Podkreślono, że "pomysły na współpracę z biznesem zgłosiło blisko 250 start-upów z 23 krajów". Wśród nich - jak podano - znalazły się projekty m.in. z branży agrotech, bezpieczeństwa pracy, rozwiązań IT, druku 3D, energetyki, finansów, a także logistyki i wsparcia procesów produkcyjnych.

Anwil zaznaczył, że "jest aktywnym uczestnikiem programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE, który traktuje jako narzędzie do pozyskiwania innowacyjnych projektów, wspierających działalność spółki".

W informacji wyjaśniono, że w szczególności poszukiwane są rozwiązania z takich dziedzin, jak: energia, przemysł 4.0, marketing technologiczny i zrównoważony rozwój i zarządzanie odpadami. Spółka przyznała, że "szansę na wdrożenie mają jednak także interesujące propozycje z innych obszarów".

"Udział w rundzie wiosennej programu akceleracyjnego MIT Forum Enterprise CEE to dla nas nowe i cenne doświadczenie. Szczególnie cieszy duża liczba aplikacji w puli innowacyjnych tematów technologicznych i środowiskowych" - powiedział Łukasz Grabiński, dyrektor obszaru strategii, rozwoju i innowacji Anwilu, cytowany w komunikacie spółki. Dodał, że trwa tam weryfikacja poziomu zgodności aplikacji z priorytetowymi celami, które Anwil określił na etapie przystąpienia do programu.
"Przesłane aplikacje oceniają nie tylko eksperci z Anwilu. Ich analizą zajmują się również innowatorzy z międzynarodowego środowiska specjalistów skupionych w akceleratorze" - dodał Grabiński.

Anwil zapowiedział, że kolejnym etapem programu jest stworzenie krótkiej listy rankingowej, jak również przeprowadzenie indywidualnych wywiadów i warsztatów selekcyjnych z najlepiej ocenionymi start-upami, potencjalnymi partnerami biznesowymi. "Zakończenie oceny aplikacji przewidziane jest na koniec czerwca br." - przekazała spółka.

Anwil z siedzibą we Włocławku (Kujawsko-Pomorskie) to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. udziałów. Spółka produkuje nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak, a także wytwarza tworzywa sztuczne, w tym suspensyjny polichlorek winylu, którego jest jedynym producentem w Polsce.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE