ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Wielkiej Brytanii powstanie pierwsza na świecie instalacja świadcząca usługi regulacji częstotliwości sieci z wykorzystaniem baterii przepływowych
06.08.2019r. 09:08

W Wielkiej Brytanii, instalacja wykorzystująca wanadową baterię przepływową brytyjskiej firmy redT została prekwalifikowana przez operatora sieci do świadczenia usług regulacji częstotliwości (dynamic firm frequency response - dFFR). Instalacja składa się z baterii przepływowej zasilanej farmą paneli fotowoltaicznych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Baterie przepływowe są odmianą magazynów elektrochemicznych, w których energia magazynowana jest w dwóch płynnych roztworach elektrolitów znajdujących się w osobnych zbiornikach. Podczas ładowania i rozładowywania roztwory tłoczone za pomocą pomp przepływają przez wspólne ogniwo, gdzie między cieczami oddzielonymi specjalną membraną zachodzą odpowiednie reakcje elektrochemiczne. Najczęściej wykorzystywane są ogniwa wykorzystujące elektrolity oparte o wanad.

Zaproponowana przez firmy redT oraz Open Energi instalacja składać się będzie z baterii o pojemności 300 kWh zasilanej za pomocą paneli fotowoltaicznych o szczytowej mocy 250 kW. Urządzenia znajdować się będą w strefie przemysłowej hrabstwa Dorset, na południu Anglii. Dodatkowo, będą one sprzężone z informatycznym systemem dynamicznego zarządzania popytem firmy Open Energi. Będzie to pierwsza na świecie instalacja świadcząca usługi regulacji częstotliwości sieci wykorzystująca baterie przepływowe. Jak powiedzieli przedstawiciele firmy redT, baterie przepływowe, mimo tego, że zwykle kojarzone są z długoterminowym magazynowaniem energii, znakomicie nadają się do wyznaczonego zadania ze względu na ich wytrzymałość dużej cykli ładowania i rozładowania oraz mniejszą degradację ogniwa podczas pracy w porównaniu do np. baterii litowo-jonowych.
Brytyjska firma redT działa w sektorze energetycznym od 1989 i rozwija technologie powiązane z odnawialnymi źródłami energii. Jest także pionierem technologii magazynów energii, przede wszystkim wanadowych ogniw przepływowych na skalę przemysłową - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 08.08.2019r. 16:14
zanurzyć elektrody w oceanie i regulować częstotliwość odpływami i przypływami
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE