ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Komentarz Taurona do dzisiejszej publikacji "Pulsu Biznesu"
25.01.2019r. 17:41

Dzisiejszy "Puls Biznesu" poinformował o zainteresowaniu Taurona wykorzystaniem technologii blockchain w elektromobilności. Tauron, podobnie jak inne europejskie koncerny energetyczne, rzeczywiście od ponad roku prowadzi analizy dotyczące możliwości i potencjału wykorzystania tej technologii w swojej działalności. Z zadowoleniem przyjęliśmy więc zainteresowanie mediów tym tematem.
W artykule "Pulsu Biznesu", a szczególnie w tytule, pojawiają się jednak informacje i sugestie, które pragniemy wyjaśnić i doprecyzować.

Tytuł artykułu sugeruje bowiem, że to "Tauron" zdecydował o podjęciu współpracy ze startupem MC2 Energy, a jej zakres został już określony.

W rzeczywistości "Tauron" nie miał decydującego głosu w sprawie wyboru do programu Electro ScaleUP Pilot Maker projektu startupu MC2 Energy, a ramy współpracy dopiero są nakreślane.
Tauron miał jedynie pośredni wpływ na wybór startupu do programu poprzez udział jego członków w komitecie selekcji. Wybór został dokonany na podstawie oceny zgłoszeń, możliwości wdrożeniowych i rozwojowych dla zgłoszonego rozwiązania, zgodności ze zidentyfikowanymi i ogłoszonymi wyzwaniami i inicjatywami wynikającymi ze Strategicznej Agendy Badawczej przez komisję złożoną z przedstawicieli Taurona, Operatora programu oraz niezależnego eksperta ds. elektromobilności dokonała wyboru.

Sam program Electro ScaleUP Pilot Maker finansowany jest ze środków publicznych, z grantu otrzymanego z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Środki finansowe w programie przekazywane są do startupu poprzez akcelerator wybrany w konkursie.
Tauron
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: mirek 26.01.2019r. 12:35
wygląda to dziwnie, jakby się przestraszyli tej współpracy. Była Minister nie jest już bowiem faworytą władzy, a... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: akcjonariuszek energetyczny 26.01.2019r. 16:26
Jak widać w spółkach SP panuje wszechobecny strach przed jakąkolwiek samodzielnością.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 26-01-2019r. 18:25 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE