ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW Innowacje uczestniczy w projekcie izraelskiej uczelni
21.03.2018r. 13:01

Należąca do Grupy JSW spółka JSW Innowacje przystąpiła do technologicznego programu renomowanej izraelskiej uczelni Technion w Hajfie - podała w środę Jastrzębska Spółka Węglowa.
JSW Innowacje będzie współpracować ze stroną izraelską w ramach akceleratora TDA (Technion Drive Accelerator). To program akceleracji dla projektów we wczesnej fazie rozwoju. Głównymi obszarami zainteresowań badawczych tej współpracy będą nowe techniki i technologie eksploatacji złóż, utrzymanie ruchu gwarantujące optymalne użytkowanie maszyn i urządzeń, wykorzystanie wodoru wyodrębnionego z gazu koksowniczego, zastosowanie bezzałogowych systemów powietrznych oraz gospodarka bezodpadowa.

"JSW jest spółką, która funkcjonuje dzięki wydobyciu i przetwarzaniu węgla, ale musimy się rozwijać, wykorzystując osiągnięcia nauki, by najefektywniej wykorzystywać nasze złoża i jak najmniej oddziaływać na środowisko naturalne. Mamy nadzieję, że wspólne projekty badawczo-rozwojowe prowadzone w ramach współpracy z jednym z najbardziej renomowanych instytutów technologicznych na świecie zaowocują innowacyjnymi rozwiązaniami, które zostaną wykorzystane nie tylko dla rozwoju potencjału JSW, ale również polskiego sektora wydobywczego" - powiedział w środę prezes JSW Daniel Ozon.

Przystąpienie przez JSW Innowacje do Technion to kolejny etap działań jastrzębskiej spółki mających na celu wprowadzanie innowacji i nowoczesnych technologii w Grupie JSW. Spółka JSW Innowacje z siedzibą w Katowicach powstała w ubiegłym roku jako zaplecze badawczo-rozwojowe całej grupy kapitałowej, nastawione na bliską współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami naukowymi.
W najbliższych miesiącach Jastrzębska Spółka Węglowa przedstawi szczegółowe obszary badań, które będą prowadzone w ramach współpracy z TDA.

Instytut Technologii Technion w Hajfie jest najstarszą wyższą uczelnią w Izraelu założoną w 1912 r. Technion jest uniwersytetem naukowo-technologicznym zaliczanym do 50 najlepszych na świecie, jest głównym źródłem innowacji i potencjału intelektualnego, który napędza izraelską gospodarkę. Jego działania obejmują interdyscyplinarne podejście do badań, które rozwijają nowe technologie na całym świecie. Uczelnia ściśle współpracuje z przemysłem w wielu dziedzinach zaawansowanych technologii, w tym farmaceutyki, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), inżynierii biomedycznej, energii, obrony i ochrony środowiska oraz sektora wydobywczego.

TDA Technion DRIVE Accelerator to program akceleracji dla projektów we wczesnej fazie rozwoju. Akcelerator wykorzystuje "ekosystem" uczelni Technion, innowacyjnych możliwości i renomowanego w skali świata kapitału ludzkiego. Program oferuje współfinansowanie pomysłów, mentoring biznesowy, przestrzeń biurową, a także dostęp do zasobów Technion, zaplecza badawczego, infrastruktury i sprzętu. Program wpisuje się w wizję Technionu, aby stać się nie tylko wiodącą instytucją badawczą, ale także generatorem nowych przedsięwzięć.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE