ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pilot Maker Taurona w programie ScaleUp
31.01.2018r. 08:46

Jak czytamy w dzisiejszym "Pulsie Biznesu", Pilot Maker - koordynowany przez techBrainers program Taurona jest jednym z akceleratorów innowacji biorących udział w zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programie ScaleUp - pierwszym instrumencie uruchomionym w rządowym programie Start In Poland.
Program ScaleUp realizowany jest za pośrednictwem akceleratorów, których w sumie wyłoniono 10. Realizacja jego pilotażowej edycji zbliża się właśnie do finału.

- Współpracę nad przygotowaniem rozwiązań będących odpowiedzią na zdefiniowane przez naszą grupę wyzwania technologiczne rozpoczęło już 30 start-upów. Obecnie 26 spośród nich testuje swoje rozwiązania na naszej infrastrukturze lub przygotowuje swoje do pilotażów. W grupie tworzymy ekosystem innowacji, w jego skład wchodzą także programy "open innovation", w tym Pilot Maker - powiedział z kolei "Pulsowi Biznesu" Jarosław Broda, wiceprezes Tauronu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.
Jarosław Broda zwrócił uwagę, że w programie Pilot Maker przeanalizowano już 130 rozwiązań przygotowanych przez start upy. Szczególną uwagę Taurona zwróciły projekty iGrid, Enelion i InWill.

- Podczas tworzenia programu zakładano, że w ramach pilotażu ScaleUp akceleratory zrealizują programy we współpracy z 10 dużymi przedsiębiorstwami, a ich efektem będzie ponad 200 start-upów, które będą miały możliwość testowania rozwiązań. Rzeczywistość przerosła oczekiwania - obecnie 10 akceleratorów współpracuje z 71 dużymi przedsiębiorstwami i już teraz liczba start-upów objętych programem oscyluje na poziomie 270 - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" Hubert Lewiński, menedżer programu ScaleUp.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE