ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInnowacje w przemyśle
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pierwsza ładowarka EV zintegrowana z inwerterem fotowoltaicznym
13.07.2017r. 09:07

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, jeden z czołowych producentów inwerterów i sprzętu MLPE, SolarEdge, zaprezentował system umożliwiający ładowanie samochodu elektrycznego bezpośrednio energią produkowaną z domowej instalacji fotowoltaicznej.
SolarEdge zapewnia, że zaprezentowana przez niego ładowarka samochodów elektrycznych jest pierwszym na świecie tego rodzaju rozwiązaniem zintegrowanym z inwerterem fotowoltaicznym. W tym przypadku SolarEdge wykorzystuje swój inwerter HD-Wave.

Izraelska firma zapewnia, że opracowany przez nią system umożliwia nawet sześciokrotnie szybsze ładowanie samochodu elektrycznego niż ładowarki w standardzie Level 1.

Nowy system SolarEdge zakłada ładowanie samochodu energią pochodzącą z systemu fotowoltaicznego z mocą 9,6 kW. Jeśli w danym momencie potrzebnej energii nie będzie mógł dostarczyć system PV, wówczas włączy się tryb ładowania energią z sieci z mocą 7,6 kW.

- Połączenie inwertera i ładowarki zapewni znaczące oszczędności zarówno jeśli chodzi o koszty urządzeń jak i pracy instalatora poprzez wyeliminowanie konieczności zakupu dodatkowych komponentów instalacji takich jak okablowanie czy wyłączniki - komentuje izraelska firma.
SolarEdge na swój nowy produkt daje 12-letnią gwarancję i zapewnia, że w przyszłości będzie można rozszerzyć jego funkcjonalności m.in. o obszar zarządzania popytem (demand side response, DSR), co oznacza potencjalne, dodatkowe korzyści finansowe dla właściciela takiej instalacji, a także o możliwość optymalizacji wykorzystania energii w okresie tzw. Time-of-Use (ToU).

Do premierowej prezentacji nowego rozwiązania izraelska firma wykorzystała odbywającą się za Oceanem najważniejszą imprezę amerykańskiego sektora solarnego - targi Intersolar North America.

Nowa ładowarka zintegrowana z inwerterem ma trafić na rynek w ostatnim kwartale br. SolarEdge na razie nie informuje, w których krajach będzie dostępna w pierwszej kolejności. Można przypuszczać, że wśród nich będzie kluczowy rynek dla izraelskiej firmy, czyli USA.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE